افتتاح پروژه ساماندهی ورودی بند شهید حقانی


مهندس سیاوشی مدیر پروژه هندسه پارس گفت :
پروژه ساماندهی ورودی بندر شهید حقانی با حضور جناب اقای مهندس اسلامی وزیر محترم راه و شهرسازی، جناب اقای همتی استاندار محترم هرمزگان و جناب آقای مهندس راستاد ریاست محترم سازمان بنادر و دریانوردی و هیات همراه در تاریخ 97/12/27 افتتاح گردید.
افتتاح پروژه ساماندهی ورودی بند شهید حقانی

افتتاح پروژه ساماندهی ورودی بند شهید حقانی

بنادر مسافربری استان هرمزگان بیش از 95 درصد کل حمل و نقل مسافران دریایی در آبهای کشور را برعهده دارند که بندر شهید حقانی بعنوان کلیدی ترین بندر مسافری ایران سهم عمده ای را در زمینه حمل و نقل مسافران دریایی در ابهای کشور ایفا می کند. این بندر همه ساله پذیرای صد ها هزار تن از هموطنان و ساحل نشینانی است که به جزایر زیبا و شگفت انگیز هرمز و قشم از طریق مسیرهای سه گانه دریایی بندرعباس، قشم و هرمز مسافرت های ایمن دریایی را تجربه می کند.
افتتاح پروژه ساماندهی ورودی بند شهید حقانی

بندر شهید حقانی
بندر شهید حقانی

از سوی اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر استان هرمزگان در شهریور ماه 1397، انجام مطالعات و طراحی ساماندهی ورودی و ایجاد کریدور سرپوشیده ترمینال مسافری بندر شهید حقانی به گروه مشارکت مهندسین مشاور بهروی تهران و مهندسین مشاور هندسه پارس محول گردید.
بر اساس اولویت های سازمان بنادر و دریانوردی و مدیران استان، به منظور تسهیل در رفت و آمد مسافران و گردشگران در تعطیلات نوروز 1398، در مرحله اول پروژه، طرح ساماندهی ورودی بندر شهید حقانی در زمینی به مساحت 4 هکتار تحت نظارت مهندسین مشاور هندسه پارس، اجرا گردیده و مورد بهره برداری قرار گرفت.