هندسه‌پارس از شرکت‌های مطرح در زمینه نمک‌زدایی از آب دریا در کشور است


کتاب «فناوری‌های نمک‌زدایی» در سه جلد توسط شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور انتشار یافت. این کتاب با مقدمه مدیرعامل محترم شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور درخصوص محدودیت منابع دولتی و استفاده از روش‌های نوین مشارکت بخش خصوصی در تامین آب آغاز شده است.
جلد اول این کتاب به تشریح تکنولوژی‌های نمک‌زدایی اختصاص دارد و در آن به فرآیندهای ممبرانی، انتخاب ممبران، تاسیسات اسمز معکوس، پیش‌تصفیه و سایر موارد مرتبط پرداخته شده است.
کتاب «فناوری‌های نمک‌زدایی»

جلد دوم کتاب به معرفی شرکت‌های خصوصی و همچنین بخش‌های دولتی مرتبط با تاسیسات آب شیرین‌کن می‌پردازد. در این کتاب ده شرکت خصوصی فعال در زمینه آب شیرین‌کن از جمله مهندسین مشاور هندسه‌پارس معرفی شده است که اغلب نامی آشنا در این صنعت هستند. هندسه‌پارس افتخار همکاری با برخی از این شرکت‌ها همچون سازه‌سازان، تانا انرژی، فرآب، ماشین‌سازی ویژه، تیو انرژی، مپنا، رعدآب جنوب، طوس آب و نور ویژه را در جایگاه‌های مختلف در پروژه‌های گوناگون داشته است.
جلد سوم این کتاب به ارائه نمونه قراردادهای تضمین خرید آب می‌پردازد. ضمن تشکر از تهیه‌کنندگان این کتاب آرزوی توفیق همه دست‌اندرکاران این صنعت و خدمت‌رسانی به مردم را داریم.
کتاب «فناوری‌های نمک‌زدایی»