انتشار دو کتاب از مهندس شهرام رستمی


مهندس رستمی همکار عزیز ما در مدیریت نفت و گاز مهندسین مشاور هندسه‌پارس می‌باشند. ایشان فارغ‌التحصیل مهندسی مکانیک دانشگاه تبریز در سال 1375 بوده و اینک قائم‌مقام مدیریت نفت و گاز و مدیر چند پروژه نظارتی هستند. اگرچه مهندس رستمی را به فعالیت‌های تخصصی و مدیریتی در زمینه نفت و گاز می‌شناسیم، اما ایشان مانند بسیاری از مهندسان دارای دل‌مشغولی‌های دیگری هم هستند. ترجمه و تالیف کتاب و مقالات فلسفی و اجتماعی از جمله علاقه‌مندی‌های مهندس رستمی است. دوکتاب از ایشان اخیرا در نمایشگاه کتاب تهران ارائه گردید. ایشان از سال 1382 با روزنامه‌های شرق، سرمایه، روزگار و ... همکاری داشته‌اند.


✔ کتاب «واپسین انسان» تالیف موریس بلانشو، ترجمه مهندس شهرام رستمی را انتشارات مولی (تلفن 66409243) منتشر کرده است. موریس بلانشو نویسنده، فیلسوف و منتقد فرانسوی(1907 تا 2003) بود که حدود 800 مقاله و کتاب از او به جا مانده است. واپسین انسان تاملات فلسفی نویسنده در قالب رمان می‌باشد.


✔ کتاب «دگردیسنده‌های مارسل دوشان» تالیف ژان فرانسوا لیوتار، دیگر کتاب ترجمه شده توسط مهندس شهرام رستمی است که توسط انتشارات مولی انتشار یافته است. این کتاب فلسفی بخشی از پروژه فلسفی لیوتار است که منادی پست‌مدرن می‌باشد.


کتاب «واپسین انسان» تالیف موریس بلانشو، ترجمه مهندس شهرام رستمیکتاب «دگردیسنده‌های مارسل دوشان» تالیف ژان فرانسوا لیوتار، دیگر کتاب ترجمه شده توسط مهندس شهرام رستمی