مهندسین مشاور هندسه پارس

 

 بخش تخصصی راه و طرح هندسی

معرفی

بدون شک، حمل و نقل و راهسازی فصل مشترک پروژه عمرانی مختلف می‌باشد زیرا طراحی و احداث انواع راه‌ها از جمله راههای دسترسی، راههای ارتباطی، راههای سرویس و راههای انحرافی بخش عمده ای از احجام عملیاتی هر پروژه عمرانی را تشکیل می‌دهد. بخش راه و طرح هندسی مهندسین مشاور هندسه پارس به منظور طراحی راه های ارتباطی، راههای دسترسی و ... تشکیل شده است.     

 

جایگاه

کارشناسان مسؤول در بخش "راه و طرح هندسی " در شرکت هندسه پارس از بین متخصصین فارغ التحصیل این رشته در دانشگاههای معتبر کشور تشکیل شده که علاوه بر رعایت اصول و مبانی تخصصی مهندسی راه، توان بکارگیری نرم افزارهای تخصصی مرتبط با این موضوع را دارا می باشند و به فراخور نیاز شرکت و پروژه های مختلف، در این زمینه همکاری مؤثری را مبذول خواهند نمود.

بخش تخصصی راه و طرح هندسی

توجه به این نکته ضروریست که با توجه به اجرای پروژه های راه در محدوده های غیر شهری و شرایط توپوگرافی کاملا طبیعی و صحرایی و نیز محدودیت های فضای تجهیز پروژه ها، پرداختن به مباحث مهندسی ارزش در طراحی پروژه های راه (حداقل طول و خاکبرداری و خاکریزی) از اهمیت بالایی برخوردار می باشد بطوریکه توجه به اصول هندسه راه با در نظر گرفتن کاربری و نوع راه، بسیار تعیین کننده خواهد بود.

 

امکانات کامپیوتری و نرم افزارها

به دلیل انجام بسیاری از امور تحلیل و طراحی و گزارش‌دهی در بخش تخصصی راه و طرح هندسی توسط رایانه، نرم‌افزارهای تخصصی مختلفی در این بخش مورد نیاز می‌باشد. برخی از این نرم‌افزارها به شرح ذیل است:

  • Land Development

  • AutoCAD

  • CSDP

بخش تخصصی راه و طرح هندسی

برخی از پروژه ها:

  • مطالعات امکان سنجی طرح مسیر تونل شهید محلاتی حد فاصل خیابان 17 شهریور تا میدان فتح

  • مطالعات امکان سنجی طرح مسیر تونل شهید صیاد شیرازی حد فاصل میدان سپاه تا میدان شوش

  • مطالعات مرحله اول طرح مسیر تونل ادامه بزرگراه شهید صیاد شیرازی حد فاصل شمال میدان سپاه تا بزرگراه آزادگان

جهت مشاهد لیست کامل پروژه های همراه با جزئیات آن اینجا کلیک کنید.